Godziny Otwarcia : pn-pt: 8-20, sob: 8-16,
  Kontakt :

Biuletyn luty 2018

Biuletyn – luty 2018Ocena Globalnych Wzorców Ruchowych metodą Prechtla

dr n. med. Katarzyna Smółka


Metoda Prechtla stanowi obecnie jedno z podstawowych narzędzi we wczesnej diagnostyce dysfunkcji mózgu. Jest metodą nieinwazyjną, bezbolesną, niewymagającą znieczulenia. Diagnostyka opiera się na obserwacji dziecka w stanie czuwania z wykorzystaniem techniki wideo.

Czytaj więcej


USG w diagnostyce dysplazji stawów biodrowych u niemowląt

dr n. med. Katarzyna Smółka


Dysplazja stawu biodrowego to nieprawidłowe ukształtowanie głowy kości udowej lub/oraz panewki, które powoduje wysuwanie się głowy kości udowej poza panewkę. Jest to jedna z najczęstszych wad wrodzonych.

Czytaj więcej


Co psychoterapia ma wspólnego z odczuwaniem przez nas szczęścia?
mgr Edyta Szklarz

Meik Wiking powiedział ostatnio, że kluczem do szczęścia każdego człowieka są relacje. Być może ktoś uzna, że brzmi to trywialnie, że to kolejny banał wypowiadany w świecie pełnym lęku, zagrożeń i trudności, które ciężko samemu unieść. Meik Wiking jest Duńczykiem, przedstawicielem społeczeństwa, które uchodzi za najszczęśliwsze na świecie.

Czytaj więcej


Wysiękowe zapalenie ucha środkowego u dzieci

dr n. med. Wojciech Smółka


Wysiękowe zapalenie ucha środkowego (OMS) jest procesem toczącym się przewlekle w uchu za zachowaną błoną bębenkową. Charakteryzuje się skąpo objawowym, podstępnym przebiegiem. Jego istotą jest zaleganie płynu w przestrzeniach ucha środkowego, co prowadzi do utrzymywania się długotrwałego niedosłuchu typu przewodnictwa.

Czytaj więcej


Problemy młodzieży z padaczką

dr hab. n. med. Sławomir Kroczka


Padaczka (epilepsja) to jedna z najczęstszych chorób układu nerwowego u dzieci. Jest chorobą przewlekłą, której leczenie trwa wiele lat, a stygmatyzacja społeczna utrzymująca się nawet po opanowaniu napadów i odstawieniu leków sprawia, że pacjent odczuwa piętno tej choroby niekiedy do końca życia.

Czytaj więcej

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress