Godziny Otwarcia : pn-pt: 8-20, sob: 8-16,
  Kontakt :

Biuletyn maj 2017

Biuletyn – maj 2017


Innowacyjność w korekcji skolioz  - metodyka i aparatura SKOL-AS
Innowacyjność w korekcji skolioz – metodyka i aparatura SKOL-AS

dr n. med. Katarzyna Smółka


W kwietniu br. w Centrum Medycznym Dr Smółka odbyło się 4-dniowe szkolenie dla fizjoterapeutów pracujących z dziećmi i młodzieżą z bocznymi skrzywieniami kręgosłupa. Celem szkolenia było zdobycie umiejętności pracy z pacjentem z wykorzystaniem aparatu do terapii skolioz SKOL-AS.

Czytaj więcej

Padaczka u dzieci
Padaczka u dzieci

dr hab. n. med. Sławomir Kroczka


Padaczka (epilepsja) jest jedną z najczęstszych chorób układu nerwowego u dzieci. Jest chorobą przewlekłą, której leczenie trwa wiele lat, a stygmatyzacja społeczna utrzymująca się nawet po opanowaniu napadów i odstawieniu leków sprawia, że pacjent odczuwa piętno tej choroby niekiedy do końca życia.

Czytaj więcej

Co to jest trzeci migdał?
Co to jest trzeci migdał?

dr n. med. Wojciech Smółka


Trzeci migdał, zwany też migdałkiem gardłowym lub adenoidem znajduje się na tylnej ścianie gardła nad  migdałkami podniebiennymi za podniebieniem miękkim. Często mylony jest przez pacjentów z języczkiem, który zwisa nam u wejścia do gardła.

Czytaj więcej

Vademecum rozwoju mowy dziecka, czyli... kiedy do neurologopedy?
Vademecum rozwoju mowy dziecka, czyli… kiedy do neurologopedy?

mgr Justyna Palka


W ciągu ostatnich lat wzrasta liczba małych pacjentów odwiedzających poradnie logopedyczne oraz poradnie psychologiczno-pedagogiczne. Wydaje się, że rodzice częściej zwracają uwagę na rozwój mowy swoich dzieci i wszelkie odchylenia od uzusu przyjętego w powszechnej komunikacji.

Czytaj więcej

Wakacje - czas na samodzielność
Wakacje – czas na samodzielność

mgr Magdalena Bucior


Przed nami wakacje. Jako rodzice często zastanawiamy się, jak je zaplanować? Czy wakacyjna nuda jest czymś, do czego nie powinniśmy dopuścić, czy, wręcz przeciwnie – może stać się dla dziecka swoistą szansą na rozwój?

Czytaj więcej

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress