Godziny Otwarcia : pn-pt: 8-20, sob: 8-16,
  Kontakt :

Biuletyn październik 2016

Biuletyn – październik 2016

Pobierz PDF

 

Ostre i przewlekłe zapalenie zatok obocznych nosa
Ostre i przewlekłe zapalenie zatok obocznych nosa

 

dr n. med. Wojciech Smółka

Zatoki przynosowe to przestrzenie powietrzne położone obustronnie w bezpośrednim sąsiedztwie jam nosa. Wyróżnia się 4 parzyste zatoki przynosowe. Są to: zatoka szczękowa, czołowa, klinowa i sitowa.

Czytaj więcej

>Dzieci też chorują na reumatyzm
Dzieci też chorują na reumatyzm

 

lek. med. Katarzyna Karwicka

Lek. med. Katarzyna Karwicka jest absolwentką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Posiada specjalizację II stopnia z pediatrii oraz reumatologii. Aktualnie ubiega się o otwarcie specjalizacji z immunologii klinicznej. Pracuje w Oddziale Pediatrycznym dla Dzieci Starszych w Chorzowskim Centrum Pediatrii i Onkologii im. Hankego w Chorzowie.

Czytaj więcej

Słowa mają znaczenie
Słowa mają znaczenie

 

mgr Magdalena Bucior

Początek roku szkolnego sprzyja refleksjom dotyczącym funkcjonowania naszych pociech w szkole. W biuletynie październikowym postanowiłam więc podzielić się z Państwem spostrzeżeniami na temat pomocnego zachęcania i motywowania oraz rozwijania w dziecku odwagi do pokonywania szkolnych trudności.

Czytaj więcej

Infekcja wirusowa - co warto wiedzieć?
Infekcja wirusowa – co warto wiedzieć?

 

lek. med. Katarzyna Adler

Wywiad z lek. med. Dorotą Kowalską-Żurkowską, specjalistą chorób wewnętrznych i reumatologii. Posiada Certy-fikat Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego z Ultrasonografii Ogólnej. Wykonuje badania USG jamy brzusznej, tarczycy, a także USG reumatologiczne narządu ruchu. Od września 2015 roku związana z Centrum Medycznym Dr Smółka.

Czytaj więcej

Alergia bez tajemnic
Alergia bez tajemnic
lek. med. Bogusława Gałka-Pogoda

Lek. med. Bogusława Gałka-Pogoda – pediatra, specjalista pulmonologii dziecięcej. W Centrum Medycznym Dr Smółka Pani doktor przeprowadza konsultacje pediatryczne, alergologiczne oraz w chorobach oskrzeli i płuc. Wykonuje testy skórne alergiczne.

Czytaj więcej

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress