Godziny Otwarcia : pn-pt: 8-20, sob: 8-16,
  Kontakt :

Aktualności

Mądre smyki – zajęcia dydaktyczno-wychowcze

Zapraszamy na cykl warsztatów pt. „Mądre smyki”! 🤓
Są to zajęcia dydaktyczno-wychowawcze prowadzone przez pedagoga i terapeutę ręki, mgr Magdalenę Kurek.
✅ Na naszych zajęciach będziemy rozwijać motorykę dużą poprzez elementy ruchowe, dzięki którym nasze pociechy usprawnią funkcjonowanie całego ciała 🔝. Zajęcia te rozwijają i usprawniają koordynację wzrokowo-ruchową, orientacje przestrzenną oraz orientację własnego ciała. Dzięki takiej aktywności, dzieci zdobędą umiejętności naśladowania, wyczucia rytmu lub rozwiną umiejętność kreatywnego interpretowania muzyki poprzez ruch.
✅ Na naszych zajęciach również będziemy prowadzić zabawy z usprawnieniem motoryki małej. Poprzez liczne ćwiczenia w formie zabawi i kreatywne prace plastyczne będziemy pobudzać oraz przygotowywać nasze rączki i dłonie do prawidłowego posługiwania się narzędziami pisarskimi. Ciekawa propozycja zajęć plastycznych, będzie pobudzać sensorykę i rozwijać tym samym otwartość na różnorodność form i faktur działalności plastycznej.
✅ Podczas zajęć będziemy omawiać ciekawe tematy, rozwiązywać zagadki, grać na instrumentach muzycznych oraz grać we wspólne gry. Wielość pomocy dydaktycznych, które oferuje nasza placówka pozwala na kreatywne planowanie zabaw i ciekawe spędzanie czasu. Dzięki takim spotkaniom pośród naszych uczestników mogą nawiązać się nowe przyjaźnie, a proces socjalizacji u dzieci młodszych 3-4 letnich będzie sprawniejszy. Poprzez kształtowanie empatii, umiejętności zgłaszania potrzeb, nauce współpracy, budowania wspólnego pola uwagi oraz wydłużania czasu koncentracji dzieci lepiej odnajdą się w grupie przedszkolnej, a obecność najmłodszych uczestników spotkań pomoże w procesie adaptacji w przedszkolu.
✅Dzieci starsze łatwiej będą nawiązywać kontakty rówieśnicze, a wielość form i metod pracy ułatwi i usprawni umiejętności przydatne do rozpoczęcia nauki w szkole.
Zajęcia są podzielone na dwie grupy 5 osobowe:
👉 grupa dzieci: 3.5 – 4 letnie
👉 grupa dzieci: 5-6 letnie
Czas zajęć: ⏰45 minut
Informacje i zapisy: ☎ 664959419
Czytaj więcej

Konsultacje kardiologiczne dzieci – lek. Maciej Gardoń

Mamy przyjemność przedstawić nowego członka naszego zespołu – lek. Maciej Gardonia!

Uzupełni on kompleksową ofertę naszego Centrum o konsultacje lekarskie z zakresu kardiologii dziecięcej 🧒❤️

Maciej Gardoń jest lekarzem w trakcie szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie Kardiologii Dziecięcej w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Wcześniej przez 2 lata brał aktywny udział w zabiegach kardiochirurgicznych u dorosłych i dzieci w Śląskim Centrum Chorób Serca w ramach specjalizacji z kardiochirurgii.

Aktywnie poszerza swoją wiedzę, uczęszczając na konferencje i kongresy tak krajowe, jak i zagraniczne.

Jest członkiem licznych towarzystw naukowych zajmujących się problematyką wrodzonych wad serca, kardiologią dziecięcą oraz pacjentami z grupy ACHD (młodociani i młodzi dorośli z wrodzonymi wadami serca).
W swojej praktyce kieruje się medycyną opartą na faktach (EBM), w tym najnowszymi wytycznymi europejskimi i amerykańskimi.

Prywatnie miłośnik dobrego jedzenia, zwiedzania świata oraz poznawania innych kultur. Obecnie spełnia największe marzenie z czasów dzieciństwa – rozpoczyna przygodę ze strzelectwem bojowym i medycyną pola walki

Przyjmuje pacjentów do 18 roku życia oraz dorosłych z wrodzonymi wadami serca.

Rejestracja telefoniczna:
☎ 664 959 419

Czytaj więcej

Nowa kardiolog – dr n. med. Marta Kurdziel

Mamy olbrzymią przyjemność poinformować, że do naszego zespołu dołączyła dr n. med. Marta Kurdziel. Pani Doktor jest specjalistką kardiologii z pasją do medycyny, sportu i gór.

W naszym Centrum Medycznym będzie prowadziła kompleksowe konsultacje kardiologiczne wraz z badaniem ECHO serca.
Doświadczenie kliniczne zdobywa w Oddziale Kardiologii w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Posiada certyfikat do wykonywanie badań echokardiografii przezklatkowch Europejskiego Towarzystwa Obrazowania Sercowo-Naczyniowego (EACVI).

Autor licznych prac naukowych i publikacji w międzynarodowych czasopismach. Rozprawę doktorską oparła na badaniach wpływu ekstremalnych wysokości podczas zdobywania ośmiotysięczników na wybrane zagadnienia układu sercowo-naczyniowego. Poza pracą miłośnik biegów górskich, wspinaczki i jeździectwa.

Rejestracja telefoniczna
☎️+48664959419

Czytaj więcej
Badanie USG piersi

Badanie USG piersi – dr n. med. Władysław Stanek

Z przyjemnością zawiadamiamy, że nawiązaliśmy współpracę z p. dr. n. med. Władysławem Stankiem, specjalistą ginekologiem-położnikiem. Pan doktor będzie w naszym centrum wykonywał USG piersi. Zapraszamy wszystkie Panie dbająca o zdrowie!

Przypominamy, że profilaktyczne badanie USG piersi powinno być wykonane pierwszy raz w wieku 25 lat i corocznie u każdej kobiety powyżej 30 roku życia. Regularne badania pozwalają wykryć zmiany nowotworowe we wczesnym stadium oraz takie które w przyszłości mogą przekształcić się w zagrażający życiu nowotwór. Wczesne wykrycie tych zmian daje szansę na skuteczniejsze leczenie!

Rejestracja na badanie tel. 664959419, pierwsze terminy już 13.02.2021!

Czytaj więcej

Zatrudnimy fizjoterapeutę/fizjoterapeutkę!

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe na kierunku fizjoterapia
  • min. 2 lata doświadczenia w zawodzie
  • dyspozycyjność do pracy również w godzinach popołudniowych
  • szkolenia z zakresu rehabilitacji pediatrycznej, terapii skolioz mile widziane

Oferujemy:

  • atrakcyjne wynagrodzenie
  • możliwość pracy i rozwoju w ambitnym zespole specjalistów zajmujących się terapią dzieci i młodzieży,
  • możliwość ambitnej pracy naukowej przy projekcie badawczo-rozwojowym
  • możliwość rozwoju zawodowego poprzez dofinansowanie szkoleń, kursów, studiów podyplomowych
  • forma zatrudnienia: umowa o pracę w pełnym lub niepełnym wymiarze

Osoby zainteresowane pracą w Centrum Medycznym Dr Smółka prosimy o przesłanie aplikacji na nasz adres mailowy: centrum@drsmolka.pl z dopisaną klauzulą:

“Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb procesów rekrutacji zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, tj. DZ. U. z 2002 r. Nr 101,poz. 926 z późniejszymi zmianami.”

Czytaj więcej

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress