Szukaj
Close this search box.
internista Grzegorz Wyrobiec
dr n. med. Grzegorz Wyrobiec
Specjalizacja: Konsultacje internistyczne i badania okresowe sportowców
Wykształcenie: Śląska Akademia Medyczna w Katowicach

dr n. med. Grzegorz Wyrobiec

Absolwent Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach – Wydziału Lekarskiego w Zabrzu.

W latach 2002 – 2006 odbył szkolenie specjalizacyjne w Oddziale Chorób Wewnętrznych Szpitala Miejskiego w Jaworznie, zakończone w roku 2006 egzaminem państwowym i uzyskaniem tytułu specjalisty chorób wewnętrznych. W tym samym roku z wyróżnieniem obronił rozprawę doktorską – „Komórki tuczne, angiogeneza oraz białko p53 w niedrobnokomórkowych rakach płuc”.

Od blisko 25 lat pracownik Śląskiego Uniwersytetu medycznego – aktualnie adiunkt w Katedrze Histologii i Patologii Komórki w Zabrzu. Autor i współautor blisko 50  publikacji naukowych opublikowanych w recenzowanych w czasopismach medycznych na całym świecie.

W roku 2012 uzyskał certyfikat Polskiego Towarzystwa Medycyny Sportowej uprawniający do badań lekarskich i wydawania orzeczeń o zdolności do uprawiania danego sportu przez dzieci i młodzież do 21 roku życia oraz przez zawodników do 23 roku życia. W roku 2019 uzyskał licencję Polskiego Związku Piłki Nożnej uprawniającą do sprawowania opieki medycznej nad zawodnikami zespołów Ekstraklasy, I i II ligi oraz reprezentacjami narodowymi.

W latach 2013-2018  kierował Poradnią Medycyny Sportowej w Bytomiu.

Informacja o Cookies

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zaakceptuj, by korzystać z serwisu.