Szukaj
Close this search box.
endokrynolog Dominika Tobolska-Lorek
dr n. med. Dominika Tobolska-Lorek
Specjalizacja: Endokrynologia dziecięca

dr n. med. Dominika Tobolska-Lorek

Śląski Uniwersytet Medyczny ukończyła w 2016 r. Od początku swojej kariery naukowej i zawodowej związana jest z Katedrą i Kliniką Pediatrii i Endokrynologii Dziecięcej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, początkowo jako studentka-przewodnicząca Studenckiego Koła Naukowego, a następnie jako lekarka w trakcie szkolenia specjalizacyjnego z Endokrynologii i Diabetologii Dziecięcej w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach w Oddziale Pediatrii i Endokrynologii Dziecięcej z Pododdziałem Zaburzeń Rozwoju Płci.

W 2023 r. uzyskała tytuł specjalisty endokrynologii dziecięcej oraz obroniła pracę doktorską.

Jest wykładowczynią akademicką Śląskiego Uniwersytety Medycznego, gdzie prowadzi wykłady i ćwiczenia ze studentami VI roku wydziału lekarskiego z pediatrii i endokrynologii dziecięcej.

Aktualnie oczekuje na wyznaczenie terminu obrony swojej rozprawy doktorskiej
pt. ,,Wartość diagnostyczna radioimmunologicznej metody oznaczenia kortyzolu i 17-hydroksyprogesteronu w ślinie w okresie pokwitania”.

Pani Doktor jest autorką i współautorką licznych artykułów naukowych opublikowanych w recenzowanych czasopismach medycznych, aktywnie uczestniczy w kursach i konferencjach ogólnopolskich i międzynarodowych zarówno jako słuchacz, jak i prelegent – stale podnosząc swoje kwalifikacje. Jest członkinią Polskiego Towarzystwa Endokrynologii i Diabetologii Dziecięcej.

Jej obszar praktyki obejmuje diagnostykę i leczenie schorzeń endokrynologicznych, takich jak:

  • zaburzenia wzrastania
  • zaburzenia dojrzewania
  • zaburzenia miesiączkowania
  • otyłość
  • hiperandrogenizm 
  • choroby tarczycy
  • dysforia/niezgodność płciowa
  • zaburzenia funkcji podwzgórza i przysadki


Pani Doktor posiada bogate doświadczenie w Programach Lekowych związanych z leczeniem rekombinowanym hormonem wzrostu oraz hamowaniem przedwczesnego dojrzewania u dzieci.

Na wizytach szczególny nacisk kładzie na to, aby wizyta lekarska odbyła się w przyjaznej atmosferze, sprzyjającej nawiązaniu kontaktu z młodym pacjentem z poszanowaniem jego granic.

Prywatnie czas spędza na odkrywaniu świata ze swoim przedszkolakiem. Miłośniczka literatury i sztuki „straconego pokolenia”, skandynawskiego thrilleru oraz reportażu.

Informacja o Cookies

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zaakceptuj, by korzystać z serwisu.