Szukaj
Close this search box.
dietetyk mgr Paulina Sołtysek Centrum Medyczne Dr Smółka
mgr Paulina Sołtysek
Specjalizacja: Dietetyka

mgr Paulina Sołtysek

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, gdzie uzyskała tytuł magistra Dietetyki Klinicznej. Swoje doświadczenie zdobyła na oddziałach szpitalnych Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie oraz poradniach dietetycznych.

Specjalista leczenia dietą. Niesie pomoc w zakresie zmiany masy ciała oraz poprawie nawyków żywieniowych wśród dorosłych, młodzieży i dzieci.

Członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Stylu Życia. Ukończyła dodatkowe kursy i szkolenia w tematyce chorób cywilizacyjnych jak m.in nadciśnienie tętnicze, hipercholesterolemia, cukrzyca, choroby tarczycy oraz w dietetyce pediatrycznej i psychodietetyce. Przeszkolona w zakresie bilansowania diety wegańskiej i wegetariańskiej.

Pogłębia swoją wiedzę poprzez uczestnictwo w webinariach, konferencjach medycznych i szkoleniach. Interesuje się dietą w leczeniu niepłodności, dietą w chorobach skóry, suplementacją dietetyczną pacjenta oraz interakcjami leków z pożywieniem.

Do 2024 roku uczestniczyła w metamorfozie ponad 250 pacjentów oraz udzieliła ponad 2000 konsultacji dietetycznych. Bilansuje jadłospisy pod kątem towarzyszących chorób, stanu odżywienia, alergii i nietolerancji pokarmowych oraz preferencji żywieniowych pacjenta. Jej przepisy są uznawane za smaczne i szybkie w przygotowaniu.

W naszych gabinetach konsultuje i bilansuje jadłospisy pacjentów zmagających się z:

-nadwagą i otyłością
-zaburzeniami odżywiania- bulimią, anoreksją
-chorobami układu pokarmowego
-insulinoopornością
-cukrzycą typu I i II oraz cukrzycą ciążową
-PCOS – zespołem policystycznych jajników
-hipercholesterolemią
-nadciśnieniem tętniczym
-nadczynnością/niedoczynnością tarczycy, chorobą Hashimoto
-chorobami skórnymi- AZS, łuszczycą, trądzikiem
-reumatoidalnym zapaleniem stawów
-osteoporozą
-dną moczanową
-niepłodnością

Informacja o Cookies

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zaakceptuj, by korzystać z serwisu.